Na skróty -> | Spis Pracowników | Plany Zajęć | Kontakt | PL EN|

My w mediach

Dziel i rządź - czyli o samorządzie w Polsce. Rozmowa z prof. Pawłem Swianiewiczem
http://audycje.tokfm.pl/
 
Pomysły na wyłączenie Warszawy z województwa mazowieckiego. Prof. Paweł Swianiewicz był gościem Pawła Sulika
http://audycje.tokfm.pl/
 
Geografowie, archeolodzy, historycy, biolodzy, a nawet specjaliści z zakresu turystyki stosują obecnie zaawansowane narzędzia GIS, czyli Systemu Informacji Geograficznej. O ich wykorzystaniu dyskutowali 10-12 grudnia naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,407732,warszawscy-naukowcy-porzadkuja-swiat-dzieki-technologiom-cyfrowym.html
 
Woda życia - dr Aneta Afelt
http://wiadomosci.tvp.pl/22840789/woda-zycia
 
Konflikt zamiast współpracy-  prof. Paweł  Swianiewicz
http://www4.rp.pl/Opinie/311249962-Konflikt-zamiast-wspolpracy.html
 
Czy szykuje się rewolucja samorządowa? Rozmowa z  prof. Pawłem Swianiewiczem w Radio TOK FM 
http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Czy-szykuje-sie-rewolucja-samorzadowa-Mowi-prof-Pawel-Swianiewicz/31214
 
Ekspert hydrolog: mamy suszę. Upalne lato doprowadziło do suszy. – Mamy do czynienia z suszą glebową i, sadząc po stanie Wisły, mamy suszą hydrologiczną – powiedziała na antenie TVP Info dr Aneta Afelt z Zakładu Hydrologii z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.
http://www.tvp.info/21164904/ekspert-hydrolog-mamy-susze
 
Dr Magdalena M. Fuhrmann została poproszona o komentarz do Raportu dotyczącego korków w Warszawie przed i po zamknięciu Mostu Łazienkowskiego przygotowanego przez AutoMapa. Zachęcamy do zapoznania się z raportem.
https://www.dropbox.com/s/z1v55ufcv9me3dp/Raport%20Zamkniecie_Mostu_Lazienkowskiego.pdf?dl=1
 
Dr Maciej Lenartowicz 21 marca 2015 r. został zaproszony do udziału w audycji w Polskim Radiu 24, która była poświęcona obchodom "Światowego Dnia Wody".W rozmowie radiowej uczestniczyła równiez  Marianna Sasim z IMGW.  Poruszana była tematyka odnośnie m.in. zasobów wody, deficytu wody, powodzi, jakości wody dostępnej w sieci wodociągowej.
http://player.polskieradio.pl/
 

Mordor na Domaniewskiej. Jedyna taka dzielnica w Polsce- Przede wszystkim Mordor oddaje tutaj specyfikę tego miejsca jeśli chodzi o zatłoczenie, o korki i o problemy w komunikacji - mówi dr Magdalena Fuhrmann z Zakładu Geografii Miast i Organizacji Przestrzennej Uniwersytetu Warszawskiego - Z drugiej strony Mordor jest określeniem obrazującym, jak wygląda życie szeregowego pracownika takiej korporacji, które najczęściej opisywane jest jako trudne, ciężkie, związane z wieloma wymogami i zasadami - dodaje.

http://finanse.wp.pl/kat,1038021,title,Mordor-na-Domaniewskiej-Jedyna-taka-dzielnica-w-Polsce,wid,17399493,wiadomosc.html?ticaid=114a52
 
Jak sobie radzą samorządy, gdy kołdra finansowa coraz krótsza? Oraz co zrobić z janosikowym? Zapraszamy na debatę „Wybory 2014” w TVP Regionalnej!
 
Samorządowcy z regionu świętokrzyskiego i goście z Białorusi, Gruzji i Mołdawii wezmą udział w dwudniowej konferencji "Doświadczenia transformacyjne a polityka zagraniczna Polski". Spotkanie organizowane jest przez kielecki oddział Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Naszym gościem był prof. Paweł Swianiewicz, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i społeczny doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 
Rozmowa z prof. Pawłem Swianiewiczem. Organizatorem Forum było Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.

Przegląd projektów badawczych prowadzonych przez studentów i doktorantów na Uniwersytecie Warszawskim z zastosowaniem platformy ArcGIS.
Publikacja pokonferencyjna wybranych referatów z I Forum Użytkowników Licencji Edukacyjnej Site oprogramowania ArcGIS, które odbyło się w lutym 2014 roku na Uniwersytecie Warszawskim.
http://edu.esri.pl/projekty/projekty-naukowe