Na skróty -> | Spis Pracowników | Plany Zajęć | Kontakt | PL EN|

Geograficzne Spotkania na Krakowskim


Wydział Geografii i Studiów Regionalnych jest otwarty również na przyszłych studentów. Dla uczniów szkół średnich organizowane są "Geograficzne Spotkania na Krakowskim". Są to wykłady, które mają na celu zainteresowanie otaczającym światem, zarówno bliskim jak i dalekim, a poprzez atrakcyjne ujęcie treści programowych stanowią znakomite przygotowanie do matury.
 
Gorąco zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami do udziału w wykładach.
 
Wykłady odbywają się w godzinach 15:00-16:30 w sali 102 na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup chcących uczestniczyć w wykładach na adres: kingar@uw.edu.pl

 

Spotkania w semestrze letnim 2016/2017

16.03.2017
Państwo w kawałkach - o samorządzie terytorialnym i podziałach administracyjnych w Polsce i w Europie - dr Adam Gendźwiłł
 
Polska dzieli się na 16 województw, 380 powiatów i 2478 gmin - czy to dużo czy mało? Po co w ogóle dzielić terytoria krajów na kawałki? Wykład będzie poświęcony podziałowi administracyjnemu Polski i samorządowi terytorialnemu. Zostanie omówiona jego najnowsza historia, kilka fundamentalnych i kilka kosmetycznych zmian na mapie administracyjnej, a na tle przykładów z innych krajów europejskich omówione zostaną najważniejsze własności obecnego podziału administracyjnego.
 
6.04.2017
Czy zdjęcie może ukraść duszę? - mgr Paweł Cywiński
 
Aparat fotograficzny jest jednym z najważniejszych i najczęściej spotykanych elementów turystycznego ekwipunku. Wielu ludzi nie wyobraża sobie wakacji bez pstryknięcia zdjęć odwiedzanym miejscom i ludziom. Jednakże z etycznego punktu widzenia czym innym są wakacyjne zdjęcia wodospadów i gór, a czym innym mijanych ludzi. Na spotkaniu obejrzymy film dokumentalny "Z kamerą wśród ludzi" o wizytach turystów w wiosce grupy etnicznej Omo w południowej Etiopii i porozmawiamy o etyce fotografowania ludzi.
 
27.04.2017
Gwadelupa w końcówce sezonu turystycznego - mgr Dorota Petryk
 
Gwadelupa to departament zamorski Francji położony w Ameryce Środkowej w archipelagu Małych Antyli. Sezon turystyczny, uzależniony w dużej mierze od warunków pogodowych, przypada mniej więcej na okres od końca listopada do przełomu marca i kwietnia. Turystyka również, obok rolnictwa, to główna gałąź gospodarki Gwadelupy.
Wystąpienie będzie podsumowaniem dwutygodniowej podróży w granicach francuskiego departamentu zamorskiego Gwadelupy. Będzie dotyczyło wysp: Gwadelupa (wyspa wchodząca w skład departamentu zamorskiego o tej samej nazwie), Marie Galante, Îles des Saintes, Îlet du Gosier.
 
 

Archiwum spotkań

Spis archiwalnych spotkań mozna znaleźć tutaj